Riasztó hibák, amiket megkeserítik az életünket
Riasztó akkumulátor hiba
Talán az egyik legelterjedtebb hiba, amivel szerintem már minden tulajdonos találkozhatott, amikor lemerül a riasztónk akkuja, ezzel a hibával többnyire áramszünetnél szembesülnek a felhasználók, abba már ne is menjünk bele, hogy jelezte-e a hibát vagy nem, mert sajnos van, akinek már évek óta jelzi hogy gyenge a telep, de van aki nem is tudja, hogy egyáltalán ezekben a rendszerekben van akku, úgyhogy a skála elég széles. De többnyire már akkor hívnak szakembert, amikor már tüzet kell oltani, ritka, aki előre látó, és évente ellenőrizteti a rendszert, pedig sok kellemetlenségtől kímélné meg magát, és a környezetét.
Mibe használódik az akkumulátor, ha nincs is áramszünet soha…
Hihetetlen vagy sem, mivel egy biztonságtechnikai rendszerről beszélünk, így ő mindig készenlétben áll, tehát folyamatosan töltve van az akku, hogy ha bármi probléma adódik, akár szándékosan akár véletlenül a rendszer zavartalanul és szakadásmentesen tudjon tovább működni, ez igaz az élesített és a hatástalanított állapotra is egyaránt. A felhasználó egy jó állapotú telepnél semmit nem észlel az átállásról, csak arról értesül, hogy AC hiba van a rendszerben, ami egy visszajelzés a felhasználó részére. Riasztó akkumulátor csere során mindkét telepet érdemes cserélni, igen a szirénában is van, kivéve néhány ritkább modellen, de általánosságban mindig van a kültéri hang és fényjelzőben is egy telep.
Véletlenszerűen beriaszt a rendszer
Ez az egyik legnehezebben behatárolható hiba, hogy miért, nyilván most azt gondoljuk, hogy mi ebben a nehéz, ha beriaszt a hármas zóna, akkor rossz az érzékelő, de ez nem feltétlen van így, ez lehet kábel hiba, szakadás, sérülés, maga a riasztó központ bemenetének a hibája, nyilván maga az érzékelő is lehet rossz, de akár az érzékelő szabotázs kapcsoló is elfáradhat, és akkor még a rendszer szabotázs és egyéb finomságokról nem is beszéltünk, nyilván a legbiztosabb, ha rácsatlakozunk a rendszerre, ahol egy bővebb infót kapunk a naplóból, hogy mim miért történt, mi volt a kiváltó oka a téves riasztásnak, ha téves volt egyáltalán.
Téves-e a téves riasztás?
Sokan hívnak téves riasztási gondokkal, de azért van néhány olyan körülmény amitől mégsem annyira téves az a riasztás, csak a kiváltó körülmény ritkán, vagy akkor következik be amikor nem látjuk. Nézzünk néhány példát:
- Rossz helyen van az érzékelő, például a klíma, bár a mai érzékelők már digitálisak, egész jól kezelik az infravörös tér változását, de a klíma nem mindig a barátjuk, klíma alá mellé, ne rakjunk mozgásérzékelőt, vagy akkor kombinált, mikrohullámú érzékelőt, ami nem csak egy technológiával érzékel.
- Kisállat védelem, van otthon macska, de az összes érzékelő kisállatvédett, mégis beriaszt, egy érzékelő attól kisállatvédett, hogy a földtől kb 50-70cm-ig, nem érzékel, nem attól hogy felismer egy szobakutyát, vagy egy macskát, ha a macska felugrik a szekrényre, befog riasztani, még a legdrágább is,.
- Hirtelen fényváltozás, bár ez igen ritka, villámlásnál előfordulhat, hogy bejelez az érzékelő, érdemes nem ablakkal szembe rakni az érzékelőket, ár az üvegen nem “lát” ki hivatalosan, inkább ne kísértsük a sorsot ha nem muszáj, az a biztos, ha az ablakkal megegyező falon van, és befelé néz.
- Hiba van a rendszerben, akinek évek óta hiba van a rendszerében, mégis van hogy meglepődik a tulajdonos, hogy tévesen jelez a rendszer, nem értem miért olyan hihetetlen, a hibás rendszer hibásan tud jelezni, nincs ebben nagy meglepetés.
Mivel tud többet a riasztó szerelő mint a villanyszerelő?
Bár már láttam klímást és burkolót is riasztót “telepíteni” , hát hosszú távon nem volt köszönet benne, tisztelet a kivételnek, a biztonságtechnikai szerelő, egy szakma, amit két évig tanítanak, ahhoz kell egy rendőrségi engedély is, hogy ő szerelhet vagyonvédelmi rendszereket, ez egy bizalmi dolog, nyilván a feddhetetlen előélet alap feltétel, hiszen a megrendelő összes értékébe belát, az esetleges gyenge pontjait, nem akarok túlmisztifikálni, nem nagyobb tudomány ez sem mint akár egy gáz szerelő, de nyilván ehhez kis kell tudás, iskola, folyamatos képzések, szerszámok, úgy ahogy a cipőt is a cipészhez viszem, úgy logikus, ha a biztonságtechnikai rendszerhez is, egy szak céget hívok ki, nem büfést, aki már látott ilyet valamikor,